Bugun...


Hüseyin PAMUK


Facebookta Paylaş

Bismillahirrahmanirrahim
Tarih: 10-01-2014 05:06:00 Güncelleme: 11-04-2015 13:18:00


    İmam Hatip (  Din Görevlisi ) Olan bütün Kardeşlerimize atfen Affınıza Sığınarak bazı konulara değinmek istiyorum.

Elbette Biliyoruz ki Efendimiz (s.a.s) " Alimler Peygamberlerin Varisleridir". Haddisi şerefi ile bulunduğumuz makam itibari ile varis bulunduğumuz Peygamberlerin yaptıkları görevleri omuzlarımızda hissederek yazıyorum.

İmam hatipler olarak zamanın şartlarına araç gereçlerine uygun bir şekilde Bu vazifeyi ifa etmeye çalıştığımızın bilinci içerisindeyiz. Ancak asrımız öyle bir tablo sunuyor ki hem çok mükemmel bir imkan  dünyası hemde çok ani bir sebep ile bütün imkanlar adeta birer bela haline gelebiliyor ve asıl amaça ulaşmak isterken bir çok belkide  lüzümsüz şeyler ile karşılaşılabiliniyor. Her halukarda yapılacak bellidir. Hakkaniyetli olmak, adil olmak, taraf tutmamak, haklı haksızı seçecek basirete sahip olmak durumunda, Hakkı Akifin söylemiyle " Çiğnerim çiğnenirim hakkı tutar kaldırım" bu şekilde olmak icab ediyor. 

  Evvelce bahsettiğimiz bu imkan dünyasını asrımızın büyük lütufları olarak görmek gerekir ki, bunların başında iletişim araçları gelmektedir. Telefon, Televizyon, İnternet ve  daha nice yollar ile anında insanımız dünyada olup biten her şeyden haberdar olabilmektedir. Elhamdulillah. Böyle bir imkanı çok değil yakın geçmişimizle bile kıyasladığımızda  artık dünyanın hangi yöne gittiğini dengelerin nasıl durması gerektiğini  ve dünyanın bu denli ani bir imkan durumuna ulaşması insanın bu imkanları hakkını ve şükrünü vererek kullanabilmesi konusunda sorunlar yaşayabileceğini tahmin etmek zor değildir. Dini Eğitim almış ve toplumun dini yönünde  önderliğini görev olarak üslenmiş biz imam hatipler. Bu imkanları kullanmak ve bu imkanlardan hakkıyla faydalanmak elbette olması gereken bir şeydir. Asrımızın bu konuda  bize sunduğu her türlü imkanı birer nimet ve  şükrünün eda edilmesi gerektiği ve bu şükrün eda niyeti ile imamhatipler.com çalışmasına başladık. 

 Siz Değerli Kardeşlerimdende  gerekli destek ve ilgiyi görür ise inşallah daha çok şevkimizin artmasına sebep olacak yardımlaşarak bu çatı altında nice nice güzel şeylerin oluşmasına vesile olabiliceğimizi düşünüyorum. Hepinizi Allahın selamı ile selamlarım.Bu yazı 5288 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • İbretlik Resimler
  İbretlik Resimler
 • Kısaca 2017
  Kısaca 2017
 • Büyükler Bir Söyler Hikmeti
  Büyükler Bir Söyler Hikmeti
 1. İbretlik Resimler
 2. Kısaca 2017
 3. Büyükler Bir Söyler Hikmeti
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Kör Olduğu halde Dokunduğunu Çizen Türk
  Kör Olduğu halde Dokunduğunu Çizen Türk
 • Rusyada Bayram Namazı Camide Yer Olmayınca Caddeler taştı
  Rusyada Bayram Namazı Camide Yer Olmayınca Caddeler taştı
 • Mehmet Görmez Amerika'da Tarihi Hutbe
  Mehmet Görmez Amerika'da Tarihi Hutbe
 • Kuran Kurslarında ne kadar Başarılı olmuşuz
  Kuran Kurslarında ne kadar Başarılı olmuşuz
 • Fatiha Suresi Abdulsamed
  Fatiha Suresi Abdulsamed
 1. Kör Olduğu halde Dokunduğunu Çizen Türk
 2. Rusyada Bayram Namazı Camide Yer Olmayınca Caddeler taştı
 3. Mehmet Görmez Amerika'da Tarihi Hutbe
 4. Kuran Kurslarında ne kadar Başarılı olmuşuz
 5. Fatiha Suresi Abdulsamed
VİDEO GALERİ
YUKARI