Bugun...Diyanet İkys Sitesi Nasıl Kullanılır?
Tarih: 16-01-2014 06:37:11 + -


İkys Nasıl giriş yapılır? ikys yeni üyelik nasıl oluşturulur? ikys neler yapılabilir? Gibi sorularınıza cevap vermek istedik.


Diyanet  İkys  Sitesi Nasıl Kullanılır?

Diyanet İkys Programı ile Bir çok Kolaylık sağlayan web uygulamasını inceledik. 

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Birimi İnsan Kaynakları Yönetim sistemi ile Personellerine daha pratik bir şekilde Kuran Kurs Öğrencilerini kayd edebilecekleri Camii bilgilerini girebilecekleri programla bir çok kolaylıklar sağladı.

Peki Personelin ikys Kullanıcı adı ve şifresi ile neler yapabilecekler?

Kadro Kısmında Camii Bilgilerinizi Güncelleyebileceğiniz Kısım mevcut. Müftülük Onayı verildikten sonra Değişiklikleri ancak Müftülük Tekrar Talep Edince Güncelleyebiliniyor.

Sınav  Bölümünde Sınavlar ile ilgili başvurduğunuz aşamadan sonraki Aşamaları takip edebiliyorsunuz. Bana Özel Kısmında ise Özlük Bilgilerinize ve Personel ile ilgili detaylı bilgilerinize ulaşabiliyorsunuz. Önceleri İKYS ile Yapılan bazı işlemler. Diyanetin Yeni Oluşturduğu EHYS üzerinden Yapılmaktadır. EHYS Üzerinden İse Yaz Kuran Kursları ve Diğer Düzenlenen kurslar ile ilgili Öğrenci kayıt işlemleri ve Kurs açıp Kurs kapatmak gibi işlemler yapılıyor.
Bu haber 396 defa okunmuştur.

Hüseyin Pamuk / 24-01-2014 09:01:00

Evet.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DİYANET Haberleri

YUKARI